Mosdija Shiko më të madhe

Mosdija

Milan Kundera BDI0245

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Milan Kundera është marrë me konceptet e mungesës, kujtesës, harresës dhe mosdijes dhe i ka shndërruar ato në një roman të shkëlqyer dhe mallëngjyes.

Më shumë detaje

503 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928103765

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Një burrë dhe një grua takohen rastësisht ndërsa po kthehen në atdheun e tyre, të cilin e kishin braktisur 20 vjet më parë, kur ata zgjodhën të mërgonin. A do të arrijnë të kapin fillin e historisë së tyre të çuditshme të dashurisë, të këputur pothuajse që në njohje dhe pastaj të humbur në detin e historisë?

E vërteta është se pas një mungese të tillë të gjatë “kujtimet a tyre nuk ngjasojnë; nuk përputhen më”.

Ne gjithmonë besojmë se kujtimet tona përkojnë me ato të personit që kemi dashur, se ne përjetojmë të njëjtat gjëra. Por ky është vetëm një iluzion.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe168
ISBN9789928103765
V. Bot2013
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMirela Kumbaro
RomanPsikologjik