Cmim i reduktuar! Poliana Shiko më të madhe

Poliana

Eleanor H. Porter BOM0097

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në një qytet të vogël në Perëndim, 11-vjeçarja Poliana humb të ëmën dhe më pas edhe të atin si pasojë e sëmundjeve.

Më shumë detaje

191 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9992752769

480 Lekë

-20%

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Ky libër përshkruan sesi jetimja shkon të jetojë me tezen që banon në anën tjetër të vendit. Për fat të keq, tezja e saj nuk do, por e pranon vajzën në shtëpi vetëm sepse është e detyruar. Natyra e qeshur dhe miqësore e Polianës, gjithsesi, do të transformojë gjithë fshatin.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe216
ISBN9992752769
Titulli origjinalOMSCA-1
V. Bot2006