I ri Kali i luftes Shiko më të madhe

Kali i luftes

Michael Morpurgo A-005682

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Nga ish-Laureati i Letërsisë për Fëmijë, Michael Morpurgo, vjen kjo histori legjendare e luftës, miqësisë dhe besnikërisë.

Më shumë detaje

494 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928286932

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Pashë ushtarët me uniforma gri para nesh të ngrinin pushkët dhe dëgjova rrapëllimën vdekjeprurëse të një mitralozi… Në rrëmujën vdekjeprurëse të Luftës së Parë Botërore, një kalë përjeton realitetin e betejës nga të dyja anët e llogoreve. Joey na flet për mbijetesën e miqësive të vërteta edhe në kohërat më të tmerrshme. Ai na njeh me fuqinë e luftës dhe bukurinë e paqes. Kjo është historia e tij.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe192
ISBN9789928286932
V. Bot2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiNiko Zguri