Fuqia e medimit pozitiv Shiko më të madhe

Fuqia e mendimit pozitiv - 1

Norman Vinsent Peale A-005638

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Bestselleri më i madh botërorë i kohës sonë.

Më shumë detaje

864 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

TITANIK

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Ky libër - i cili është shitur mbi 10 milionë ekzemplarë - tregon filozofinë e thjeshë, efelctive të jetës, të mendimit pozitiv, metodat dhe shembujt praktikë se si të tejkalohen vështirësitë, mossukseset, si arrihen vlerat krijuese të dobishme në jetë, për të arritur pagen shpirtërore, shëndetin e mirë, energjinë e plotë, famën, pasurinë, forcën.

Shkurt, u mëson filozofinë jetësore të qetësimit, pastaj:


1. Si të pëlgehesh nga njerëzit

2. Si t'i zgjidhësh problemet personale

3. Si ta krijosh vetëbesimin

4. Si ta arrish pagen shpirtërore

5. Si të kesh përherë forcë

6. Si ta arrish lumturinë personale

7. Si të mos hidhërohesh kurrë

8. Si ta presësh dhe ta realizosh më të mirën

9. Si e liron energjinë shpirtërore forca e lutjes

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe179
Titulli origjinalTitanic
V. Bot2006
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiAli Mehmetaj