Metodologji e mësimdhënies Shiko më të madhe

Metodologji e mesimdhenies

Bardhyl Musai BED043

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Metodologji e mësimdhënies, botimi i dytë, është një udhëzues i vlefshëm për mësuesit, në përvetësimin e artit dhe shkencës së mësimdhënies, për të përgatitur nxënës të suksesshëm.

Më shumë detaje

892 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Center of Democratic Education
ISBN9799992782224

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Kapitujt ekzistues janë rifreskuar me dije dhe përvoja të reja. Libri është pasuruar me gjashtë kapituj, të cilët përfshijnë:

• Krijimtaria dhe zhvillimi i të menduarit te nxënësit

• Dijet profesionale të mësuesit

• Kurrikulumi dhe modelet e tij

• Përdorimi i teknologjisë digjitale dhe edukimi mediatik

• Mësimdhënia sipas nevojave të nxënësve. Arsimi gjithëpërfshirës

• Mësuesi si hulumtues


Risi ne ketë botim përbën edhe aparati pedagogjik. Çdo kapitull përmban këto rubrika:

• Objektivat e të nxënit

• Koncept kryesor

• Veprimtari praktike

• Zgjeroni dhe thelloni dijet

• Moment për reflektim

• Përmbledhje

Libri përmban tetëdhjetë e pesë figura dhe tabela dhe është i pajisur me fjalorth termash.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe421
ISBN9799992782224
RedaktoriTomorr Plangarica
V. Bot2003
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI dytë