Grate e diktatoreve Shiko më të madhe

Grate e diktatoreve

Diane Ducret ME0015

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Morali i tyre është imoraliteti. Stoicizmi i tyre është vdekja dhe shkatërrimi. Në këtë marramendje tragjike, diktatorët nuk harrojnë të merren me te "dashurat" e tyre, të cilat bëhen protagoniste të këtij libri, pavarësisht moshës, qëllimit, popullit apo kombit që i përkasin. Sa të ndryshëm aq edhe të njëjtë diktatorët për nga veset dhe diabolizmi seksual! Libër i jashtëzakonshëm

Më shumë detaje

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Mësonjëtorja
ISBN978999433560x

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Dianë Dykret vjen në shqip me librin e saj të parë "Grate e diktatoreve" të shqipëruar me delikatesë dhe mjeshtëri nga poligloti Kopi Kyçyku, i kudondodhur pas çdo fiale e ligjerate; pas çdo tabloje brutaliteti e joshjeje; duke na ndihmuar të daltojmë në përfytyrimin tonë portretet e diktatorëve më të mëdhenj të shekullit të kaluar. Historia sado të njihet e sado të shkruhet, ende ka hapësira për të thënë diçka të re, të paparë e të padëgjuar për shumëkënd. Asnjë skrupull nuk i ndal diktatoret drejt synimit të tyre. Filozofia është një: sundim me çdo kusht e me çdo mjet.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe384
ISBN978999433560x
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë