I ri Triptiku i magjistareve Shiko më të madhe
Pjesë nga libri

Triptiku i magjistareve

Bashkim Shehu A-004053

Libër i ri

501 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789928277633

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Rrëfimet e këtij triptiku nuk vijnë njëri pas tjetrit në mënyrë drejtvizore. Struktura e tij i ngjan asaj të ndërthurjes së serialeve televizive të ndryshme.

Për shembull, të hënën jepet episodi i parë i një seriali, të martën jepet episodi i parë i një seriali tjetër, të mërkurën, i një tjetri, e kështu me radhë, të enjten, të premten, të shtunën, të dielën; pastaj, të hënën e javës së dytë jepet episodi i dytë i serialit të parë, të martën jepet episodi i dytë e serialit të dytë... e kështu me radhë gjer në mbarim të javës, dhe në të njëjtën mënyrë gjatë javës që pason...

Ose me ndryshim radhe, sikurse në këtë libër, i cili, si çdo triptik, përbëhet nga tri rrëfime, por që ndërpriten nga njëri-tjetri më se një herë.

 

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe352
ISBN9789928277633
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanSagë&Histori