I ri Parqet kombëtare të Shqipërisë Shiko më të madhe

Parqet kombetare te Shqiperisee

Grup autorësh BAO0536

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Hapësira gjeografike dhe trashëgimia natyrore e saj është një nga dimensionet e rëndësishme të çdo qytetërimi. Shoqëria njerëzore e trashëgon atë historikisht, nga brezi në brez dhe këto vlera duhet t’ua përcjellë të padëmtuara apo të tjetërsuara brezave të ardhshëm. Ajo është vlerë natyrore, por edhe materiale, shoqërore e shpirtërore dhe, si e tillë, është edhe vlerë kulturore.

Më shumë detaje

501 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN978-9928-282-38-5

5 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Albumi u përgatit me kontributin e: Albert CMETA, Artan GAZIU, Elvin SHYTAJ, Mirsad BASHA, Valter ZHARA, Eni TORO, Ilir NANAJ, Ervis KOBUZI, Eno GAÇE, Albert KALECI, Adrian BOÇARI, Ervin XHAKOLLI, Gani ÇEKREZI

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe304
ISBN978-9928-282-38-5
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitAlbum
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë