I ri Cmim i reduktuar! Rrëfenjat e Bardit Bidëll Shiko më të madhe

Rrefenjat e Bardit Bidell

Joanne K. Rowling BDI0411

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Pesë përralla të mrekullueshme, mbushur me magji dhe emocion, Rrëfenjat e Bardit Bidëll kanë qenë leximet më të preferuara para gjumit në familjet magjistare, për shekuj me radhë.

Më shumë detaje

891 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria

720 Lekë

-10%

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Rrëfenjat e Bardit Bidëll, me pesë përralla të mrekullueshme, mbushur me magji dhe emocion. Përkthyer prej runesh nga Hermionë Granxheri, me shënimet shoqëruese të profesor Albus Urtimorit, përfshirë këtu me lejen e Arkivit të Hoguortsit.

Koment mbi librin

"Bardi Bidëll, apo rapsodi Bidëll, moralist, magjistar dhe një liberal i madh, është për botën magjike siç është Hans Christian Anderseni për babanacët."

Sunday Times

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe140
Titulli origjinalThe Tales of Beedle the Bard
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7-14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMarsiano Qëndro