I ri Nikolasi i vogël në pushimet verore Shiko më të madhe

Nikolasi i vogel ne pushimet verore

René Goscinny, Jean- Jacques Sempé MEP0017

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Vazhdon seria e Nikolasit të vogël: Kësaj radhe në fokus janë pushimet. Me aventurat e tij gjatë pushimeve veorre do të zbaviteni dhe do të shkriheni përsëro së qeshuri. “Vendimin se ku do t’i kalojmë pushimet e merr babi, edhe pse në fund shkojmë aty ku dëshiron mama”.

Më shumë detaje

101 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928083364

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Libra të tjerë të serisë

Më tepër

Nikolasi i vogël kësaj radhe na rrëfen se si i kalon një pjesë të pushimeve verore me prindërit në një hotel buzë detit dhe pjesën tjetër në një kamp veror. Pushimet e tij janë një festival i këndshëm zbavitjesh, lojërash, miqësish, zënkash mes çamarrokësh. Nikolasi do të ndajë me lexuesit ngjarje gazmore të jetës në kamp, me shokë, zbavitjet në natyrëm në plazh, argëtimet, madje edhe letrat që këmben me prindërit e plot aventura të tjera.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe135
ISBN9789928083364
Titulli origjinalLes vacancesdu Petit Nicolas
RedaktoriErion Kristo
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7-14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAdriana Goxha