I ri Cmim i reduktuar! Libri i vogël i HYGGE Shiko më të madhe

Libri i vogel i HYGGE

Meik Wiking MIN0024

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Këtu gjeni një guidë për mënyrën daneze të të jetuarit, një bestseller absolut botëror i viteve të fundit. Shpesh thuhet se Danimarka është shteti më i lumtur në botë. Dhe kjo vjen prej një gjëje: hygge.

Më shumë detaje

1109 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Minerva
ISBN9789928444059

1 350 Lekë

-10%

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Hygge është përkufizuar në disa mënyra, që nga ‘arti i krijimit të intimitetit’, ‘rehatia e shpirtit’ dhe ‘mungesa e mërzisë’, deri te ‘Kënaqësia nga prania e gjërave qetësuese’ dhe, e preferuara ime, ‘kakao nën dritën e qirinjve’.

Hygge-n e kupton kur e ndien. Hygge është kur qëndroni përqafuar me një person të dashur në divan, ose kur ndani ushqim të mirë me miqtë më të afërt. Janë ata mëngjeset me qiellin blu kur drita që hyn përmes dritares është e përsosur.

Kush më mirë se Meik Wiking që të jetë udhërrëfyesi juaj për hygge-n? Meik është drejtori i Institutit të Kërkimit të Lumturisë në Copenhagen dhe ka studiuar për vite me radhë magjinë e jetesës daneze.

Që nga zgjedhja e ndriçimit të duhur dhe planifikimi i gostive, deri te krijimi i një kutie emergjence hygge dhe si të visheni, libri i bukur dhe frymëzues i Meik-ut, do t’ju ndihmojë të jeni më hygge.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe288
ISBN9789928444059
Viti i Botimit2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiErmal Vaso