I ri Përse francezet nuk shëndoshen Shiko më të madhe

Perse francezet nuk shendoshen, sekreti i te ngrenit per kenaqesi

Mireille Guiliano MIN0016

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Miliona kopje të shitura, një bestsellër i padiskutueshëm që po ndryshon mënyrën amerikane të të jetuarit dhe të ushqyerit. Mos mbaj diet, ha çokollatë, pi verë, vrapo shumë, gëzoje jetën, - këto janë disa nga gjërat e mënyrës franceze të të qenit slim. Provoje edhe ti këtë mënyrë të të jetuari që sjell libri i Mireille Guilano

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Minerva
ISBN9789928422781

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Shik, bindës, i mençur, me humor dhe fiks në kohën e duhur: libri më i mirë pa dieta, që mund t'ju ndryshojë krejtësisht mënyrën si mendoni dhe jetoni. Francezet nuk shëndoshen, edhe pse shijojnë bukën, ëmbëlsirat, verën dhe vaktet me tre pjata. Duke zbuluar sekretet e thjeshta të këtij "Paradoksi Francez" – si e shijojnë ushqimin duke qëndruar elegante dhe të shëndetshme - Mireille Guiliano na paraqet një vështrim të këndshëm e frymëzues mbi shëndetin dhe të ngrënit për kohën kur jetojmë.

Thanë për librin

"Libri i përsosur... Një plan për të ndërtuar një këndvështrim të shëndetshëm ndaj ushqimit dhe stërvitjes."

San Francisco Chronicle

"Një libër elegant, si për ato që mbajnë dietë, ashtu edhe për ato që duan të jetojnë shëndetshëm."

Marie Claire

"Është e vështirë të mos gëzoheni nga një libër (për ruajtjen e peshës) që lartëson çokollatën dhe bukën dhe mbështet mençuri të tilla si "Të jetoni pa makarona? Zhdukeni këtë mendim!"

The Washington Post

"Gjithçka për kënaqësinë, jo ndëshkimin."

Elle

"Elegant dhe frymëzues... një meditim shik rreth kuzhinës dhe kulturës franceze."

The Seattle Times

"Duket se Guiliano ka bërë një zbulim."

The New York Times Book Review

"Qershia mbi tortë në "Përse francezet nuk shëndoshen" është se nuk do të lexoni një libër të rëndomtë me dieta... Ka lidhje me mënyrën e të menduarit."

The Toronto Star

"Është njësoj si të ndjesh aromën e kruasantëve të sapo pjekur, përpara një ëmbëlsire me pak karbohidrate."

The New York Sun

"Bari çudibërës, për të cilin gratë amerikane kanë lënguar: një qasje popullore ndaj të ngrënit, që nuk kërkon periudha të gjata vetë – frenimi apo vullnet të hekurt."

Minneapolis Star Tribune

"Mos u ndjeni më në faj dhe hiqni dorë nga dietat ekstreme... hani me mend dhe kënaquni... shkrimi i Guiliano – s, ashtu si dieta e saj që përmban tre vakte të plota në ditë, bën pjesë në kënaqësitë e saj të të jetuarit."

Women's Wear Daily

"Jo vetëm i këndshëm, por gjithashtu një histori e vërtetë sjellë nga një prej zonjave më fisnike në botë."

Chef Emeril Lagasse

"Libri me dieta më i përfolur i vitit."

The Daily News

"Pjesërisht libër gatimi, pjesërisht kujtime gastronomie, "Përse francezet nuk shëndoshen" ëshë një abetare e mbushur me informacione se si të ushqeheni dhe të jetoni mirë."

House & Garden

"E trajton ushqimin nga këndvështrimi i filozofisë së kënaqësisë... Gjithçka përputhet mrekullisht."

Vogue

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe338
ISBN9789928422781
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiGerta Jazaj