I ri Inteligjenca artificiale Shiko më të madhe

Inteligjenca artificiale

Matt Burgess A-000524

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Botimet Leke po sjellin në tregun shqiptar një libër të momentit nga WIRED: “Inteligjenca artificiale”, nga autori Matt Burgess. Ky libër, botuar në mars të vitit 2021, është një udhërrëfyes i jashtëzakonshëm për inteligjencën artificiale nga WIRED. Ky botim vjen në shqip vetëm tre muaj pas botimit origjinal. 

Më shumë detaje

14 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Leke
ISBN9789951053785

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Libri jep përgjigjet e momentit:

Si funksionon inteligjenca artificiale?

Si po e ndryshon botën?

Si parashikohet e ardhmja, duke pasur parasysh ritmin e zhvillimit të inteligjencës artificiale?

Matt Burgess është redaktor i përmbajtjes dixhitale në revistën “WIRED UK”. Sa i përket raportimit të tendencave, ideve dhe teknologjive të reja që po përcaktojnë mjedisin tonë, revista “WIRED” gëzon autoritet dhe respekt të madh në gjithë botën.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe184
ISBN9789951053785
V. Bot2021
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë