Kandidati Shiko më të madhe

Kandidati

Ben Blushi UE0005

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një nga romanet e angazhuara më të suksesshëm, që doli në prag të zgjedhjeve vendore të vitit 2015, që shquhet për sarkazëm dhe fuqi goditëse shprehëse

Më shumë detaje

489 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MAPO Editions
ISBN9789928190581

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

 Blushi kapërcen kufijtë imagjinarë për të lëshuar silurën e tij të fantazisë mbi ngjarjet politike të ditëve tona. "Kandidati" i Blushit merr përsipër të na tregojë se si zhvillohen zgjedhjet në Shqipëri…Bëhet fjalë për njërin nga kandidatët për Bashkinë e Basenit, i cili vdes papritur, para hapjes së fushatës zgjedhore dhe, megjithatë, fiton. Ai quhet Kadim Sedini, emër që ngjan shumë me atë të kryebashkiakut Qazim Sejdinit. Romani është i ndërtuar mbi provokimin

Të dhëna

Faqe218
ISBN9789928190581
Titulli origjinalMAPO Editions
Viti i Botimit2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI dytë
Përmasat16.5x23