Pika loti Shiko më të madhe

Pika loti

Sami Repishti PE0099

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Rrëfime të gjalla të vuajtjeve gjatë komunizmit nëpër kampet e përqendrimit dhe qendrat e internimit, të cilat vijnë në një kohë tjetër nga profesori Sami Repishti

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN9789995628468

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Rreth librit

Për dhjetë vjet në burgjet e errëta të Shkodrës, në kampet e vdekjes së Bedenit e Maliqit, të Beratit e të Fierit, të Lushnjës e të Tiranës, kudo që shqiptari i kuq shtypte shqiptarin e bardhë, pafajësia frymzuese e nanës e mirënjohja ime e gjallnueme nga dashnia e saj, u banë dy krahët e fuqishëm të qëndresës s’ndërgjegjshme.

Asnjiherë gjatë atyne vjetve të gjatë, nuk u lëkund kjo bindje, as u trondit vendosmëria ime me vuejtë së bashku me polemin e kryqzuem, ashtu si nana ime…

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe155
ISBN9789995628468
V. Bot2009
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim