Një mbrëmje me zotin Test Shiko më të madhe

Nje mbremje me zotin Test

Paul Valery ODE0006

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Paul Valéry është një nga mendjet më brilante të shekullit XX. Ky libër, i përgatitur e përkthyer nga Alket Çani, përmbledh pothuajse të gjitha aspektet e krijimtarisë së këtij autori: prozë, poezi, ese.

Më shumë detaje

898 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Odeon
ISBN978999278640X

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Fjalia e famshme e hapjes së “Zotit Test”: "Unë nuk shquhem për budallallëk", është tipike e këtij personazhi dhe vetë Paul Valéry-së.

Veç këtij teksti tejet të rëndësishëm e atipik, të cilin e kanë cilësuar edhe si antiroman, në këtë libër gjenden edhe disa prej krijimeve më të spikatura të këtij autori e të krejt letërsisë, si poema “Varreza detare”, eseja “Poezi dhe mendim abstrakt”, eseja tjetër tejet e famshme “Kriza e intelektit”, etj.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe160
ISBN978999278640X
Titulli origjinalOdeon
V. Bot2003
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiAlket Çani