Gomari i Babatasit Shiko më të madhe

Gomari i Babatasit

Gjergj Fishta FRA0039

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Gomari i Babatasit", u botua në situatë që përkonte me beteja të ashpra politike rreth formës që do të merrte organizimi i ardhshëm shtetëror. Kritika fishtjane me ashpërsinë e saj, që nuk fal askënd, lëshoi mbi kokat e deputetëve, ministrave, gjithfarë zyrtarëve të kohës, talljen, fyerjen, sharjen, nëmën e mallkimin, ironinë, sarkazmën, satirën. Për këto dhe shumë arsye të tjera, vlerat e këtij libri janë të shumëfishuara edhe në ditët tona

865 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botime Franceskane
ISBN9789995697365

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Të dhëna

Faqe218
ISBN9789995697365
Viti i Botimit2013
VendodhjaShkodër
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç