I ri Cmim i reduktuar! Si të flasim me këdo Shiko më të madhe

Si te flasim me kedo

Leil Lowndes BZ0070

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

A nuk i admironi edhe ju njerëzit e suksesshëm që duket se "kanë gjithçka në dorë"? I shihni teksa flasin plot vetëbesim nëpër takime biznesi, ose qetë – qetë nëpër festa me shoqërinë. Ata gëzojnë punët më të mira, partnerët më të bukur, miqtë më të spikatur, llogaritë bankare më të majme e vendbanimet më në modë.

Më shumë detaje

16 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
Fletët348
ISBN9789951721523

1 020 Lekë

-15%

1 200 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Nuk janë më të shkolluar se ju. As më të pashëm se ju! Ndaj dhe, si është kjo punë? Çështja qëndron në faktin se këta njerëz kanë një mënyrë më të shkathët për t'u marrë me qeniet e tjera njerëzore.

Në librin "Si të flasim me këdo", autorja ndërkombëtare bestseller Leil Loëndes shpalos sekretet dhe psikologjinë e komunikimit të sukesshëm. Me 92 mjeshtëri të vogla ju do të mësoni, ndër të tjera:

• Të "zotëroni" festat siç "zotërojnë" politikanët dhomën.

• Të bëni njerëzit për vete.

• Të përdorni fjalë dhe fraza kyçe për të drejtuar bisedën.

• Të përdorni gjuhën e trupit për të krijuar lidhje.

 

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët348
ISBN9789951721523
Titulli origjinalHow to talk to anyone
V. Bot2018
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiElvi Sidheri