Sekreti i suksesit dhe i lumturisë Shiko më të madhe

Sekreti i suksesit dhe i lumturisë

Florens Skovel Shin BT0007

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Si të bëhemi të suksesshem dhe ta realizojmë veten dhe çdo gje që dëshirojmë? Kështu do të jetojmë në të tashmen, tërësisht të zgjuar për rastet që na tregohen. Sepse, sot është dita e duhur!

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

TITANIK
Fletët136

650 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Duhet te sillemi sikur presim sukses, lumturi dhe begati; të përgatitemi për Mirë, si dhe të bejmë diçka për këtë, sepse vetem besimi aktiv lë mbrese ne nenvetëdje. Të zgjedhim, do t'i shërbejmë frikës apo besimit? Çdo vepër e nisur me frikë bart në vete embrionin e dështimit dhe të mossuksesit. Duhet shumë forcë dhe vendosmëri për të besuar. Kur ta mënjanojmë shqetesimin e brendshëm, nga bota e jashtme do të zhduket çdo pengesë. Kur t'i ndryshojmë mendimet dhe vendimet tona, do të ndryshojnë edhe kushtet tona të jetës. Njeriu që mendon për suksesin dhe njeriu i bllokuar nga mossuksesi nuk shkojnë rrugës së njëjtë mendore. Interesimi për atë që bëni dhe të kënaqurit me të ua hapin derën sekrete të suksesit. Florens Skovel Shin, e njohur si "mrekullibërëse", vite me radhë e mbajti shkollën e metafizikës në Nju-Jork. Ishte shumë e popullarizuar si mësuese dhe shëruese shpirtërore, girthnië e gatshme për bisedë, e çiltër dhe intelektuale. Ajo shkruan për atë që e kemi të afërt, të përditshme, dhe mësimi i saj shpirteror deperton fugishëm dhe qartë.

"Kur e zhvillojmë intuitën dhe e krijojmë shprehinë e parandjenjës, gjithnjë jemi në rrugën e drejtë. Të jetosh intuitivisht do të thotë të jetosh në dimensionin e katert, në botën e mrekullive", porosit Florens Skovel Shin.

"Te behemi te vetëdijshëm për mrekullitë, dhe ato do të realizohen, sepse kështu i thërrasim në jetën tonë. Të bëhemi si fëmija i vogël dhe të besojmë se jemi të suksesshem. Imagjinata është punëtoria e njeriut, gërshërët e mendjes, me ndihmën e saj njeriu qep ngjarjet në jetën e tij", këshillon ajo.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët136
Titulli origjinalTitanic
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiAli Mehmetaj