Turbekulozi klinik Shiko më të madhe

Turbekulozi klinik

Prof. Dr. Bedri Bylyku A-004462

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Teksti që po ju paraqitet, është përmbledhje e mësimeve që kemi zhvilluar mbi këtë lëndë me studentë dhe mjekë, që prej vitit 1956. Ky libër mbi Tuberkulozin osteoartikular është zhvilluar pas përvojës sime 60-vjeçare si specialist në këtë fushë. Teksti i përgjigjet kryesisht programit të lu­ës kundër T.B.C, mbas diskutimit dhe konsultimit të PKT. Besoj se do t’u vlejë jo vetëm studentëve, por edhe çdo mjeku për t’u konsultuar, sa herë që do ta shohë të nevojshme. Ai mund t'u shërbejë si ‘Vademekum’ edhe mjekëve pneumologë, që të njohin Tuberkulozin si sëmundje të organizmit.

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789928174581

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

8 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe374
ISBN9789928174581
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë