I ri Hotel silence Shiko më të madhe

Hotel silence

Audur Ava Olafsdottir A-004479

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Hotel “Silence” është një simfoni e pafundme për jetën.

Më shumë detaje

99 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMBRA GVG
Fletët224
ISBN9789928062369

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Jonasi është njeri me probleme dhe me shumë dyshime për të ardhmen. Ai mendon, se nuk ka më asnjë mundësi, se nuk do të jetë kurrë në gjendje për ta rregulluar jetën e tij. Është pesëdhjetë vjeç, i divorcuar dhe i vetmuar. I gjendur mes kësaj vorbulle, një ditë zbulon se nuk është as babai biologjik i vajzës së tij. Ky fakt e shtyn edhe më thellë në dëshpërim. Jeta e ka humbur kuptimin e saj.

Gjendur në këto rrethana, vendos ti bëjë një vizitë nënës në azilin e pleqve. Në kokën e tij vërtitet mendimi se vetëm me largimin nga nga kjo jetë, i vjen edhe fundi kalvarit të vuajtjeve. Blen një biletë vetëm vajtje, pa kthim, larg, për në një vend të humbur dhe të rrënuar nga lufta, si vendi më i mirë për t’i dhënë fund gjithçkaje.

Por Hotel “Silence” i dëmtuar, stafi që e drejton atë, dhe vizitorët e pazakontë kërkojnë vëmendjen dhe interesimin e tij. Pavarësisht nga qëllimi i udhëtimit, në bindjen e tij diçka lëkundet.

A mos është kjo një shenjë për një mundësi tjetër për vehten?

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët224
ISBN9789928062369
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEris Rusi
RomanMister&Thriller