Te pavdekshmit Shiko më të madhe

Te pavdekshmit

Alyson Noël BOT0198

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Para aksidentit, Ever Blum ishte një adoleshente si gjithë të tjerat. Ajo ka humbur të gjithë familjen në këtë episod tragjik dhe fiton papritmas një dhunti të tmerrshme: atë për të lexuar në mendimet e njerëzve, të shikojë ndjesitë dhe të njohë jetët e tyre duke i prekur.

Më shumë detaje

6 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
Fletët344
ISBN9789928000583

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Nxënësit e liceut e shikojnë si një çudi, e tregojnë me gisht... deri në ditën kur ajo takon Dejmën Augustin. Dejmëni është misterioz, shumë i bukur, gjithë nur. Të gjitha vajzat e liceut grinden për të, por ai interesohet vetëm për Everin. Mirëpo ai është njeriu i vetëm të cilit ajo nuk mund tëia zbulojë mendimet. Dhe asnjeri nuk e di me të vërtetë kush është ai dhe nga cili vend vjen. E vetmja gjë për të cilën Ever është e sigurtë është që ka rënë thellësisht në dashuri me të. Por të dashurohesh me Dejmënin është e rrezikshme... ai mund të mos jetë ai që duket. Por, nëse Dejmëni është vetë fati i saj, si do të mund të shpëtojë Everi? Koment mbi librin "Ky libër të pushton të tërin. Nuk mundja ta lija mënjanë. Ëndërroja rreth librit. Dhe, kur e mbarova s'më hiqej nga mendja. Ky libër thjesht të lë pa frymë." Teens Read Too Mbi autoren Alyson Noël ka lindur në Orange County, Kaliforni. Me mbi tetë libra bestseller në listën e New York Times në dy vjet dhe mbi gjashtë milionë kopje të shtypura, librat e saj janë përkthyer në tridhjetë e shtatë gjuhë dhe janë botuar në mbi pesëdhjetë vende. Gjithashtu, librat e saj kanë qenë në krye të klasifikimeve si librat më të shitur në USA Today, Publishers Weekly, Wall Street Journal, LA Times etj. Është fituese e mjaft çmimeve letrare.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët344
ISBN9789928000583
V. Bot2012
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAndi Lamko