Cdo gje qe kam e mbaj me vete Shiko më të madhe

Cdo gje qe kam e mbaj me vete

Herta Müller BTI0013

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Vepra e saj, fuqia e së cilës ushqehet nga tmerri, është në të njëjtën kohë e pasur me bukuri dhe një fat i madh për lexuesin. Volker Weidermann, Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung "Një leksion që të këput shpirtin, të bën të përulur dhe modest." Felicitas von Lovenber, Frankfurter Allgemein Zeitung

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Tirana Times
ISBN9789995684792

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Si mbarova së lidhuri këpucët alpine, zura vend në tryezë për të pritur mesin e natës. Erdhi mesnata, po patrulla s'po dukej ende. Na u desh të prisnim tri orë të padurueshme derisa më në fund ata erdhën. Nëna më mbajti të vishja pallton me jakë kadife. Qante. Unë vesha dorashkat e gjelbra. Te korridori i drunjtë, pikërisht atje ku është ora me gaz, gjyshja më tha: E di, do kthehesh përsëri". Këtë fjali nuk e kam mbajtur mend me qëllim. I shkujdesur e mora me vete në kamp. As vetë nuk e dija se do të më shoqëronte. Po një fjali e tillë është e pavarur. Më ka mbajtur gjallë më shumë se gjithë librat që kisha marrë me vete. "E di, do kthehesh përsëri" ishte bashkëpunëtore e lopatës zemër dhe kundërshtare e engjëllit të urisë. Meqënëse arrita të kthehem kam të drejtë të them: Një fjali e tillë të mban gjallë." Pjesë nga libri

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
ISBN9789995684792
RedaktoriJorgji Qirjako
V. Bot2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
PërkthyesiSokol Mici