Flokëkuqja Shiko më të madhe

Flokekuqja

Orhan Pamuk SB0076

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

“Flokëkuqja” është vepra më e fundit në shqip e nobelistit turk, Orhan Pamuk, të cilën e ka përkthyer Spartak Kadiu në gjuhën origjinale. Një tjetër majë e mjeshtrit të letrave, fama dhe numri i lexuesve rritet çdo ditë.

903 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Skanderbeg Books
ISBN9789928221087

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe312
ISBN9789928221087
Titulli origjinal9789928221087
RedaktoriSpartak Kadiu
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSpartak Kadiu
RomanSagë&Histori