101 dalmatët Shiko më të madhe

101 dalmatet

Dodie Smith BOT0108

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Pongo dhe Missis kishin një jetë të bukur me kujdesin e përkryer njerëzor, të rrethuar nga dashuria e tyre, qenushët jetojnë në rehati në një shtëpi në Londër bashkë me 15 qenushë të tjerë dalmatë, të dashur dhe të admiruar nga të gjithë. Por ata zhduken një ditë nga shtëpia dhe nuk është në gjendje për ti gjetur as Scotland Yardi. Ky libër është një ndër veprat klasike fantastike për fëmijë, i përshtatur dy herë në prodhimet e Disney Land-it

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928001283

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe208
ISBN9789928001283
V. Bot2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7 - 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAida Guni