Çelësi i Humbur i Masonerisë Shiko më të madhe

Çelësi i humbur i masonerisë

Manly P.Hall MAG0008

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

“Dedikuar Urdhërit të Lashtë të Muratorëve të Lirë dhe të Pranuar”

Më shumë detaje

48 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Magus
Fletët166
ISBN9789928446367

1 000 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

As vetë Muratori, nuk e ka lexuar kuptimin më të thellë të ritualit. Duke mos marrë detyrime formale, ai i bën thirrje gjithë njerëzimit të hyjë në të shenjtët e të shenjtërve. I pa iniciuar në zejen fizike, ai deklaron doktrinën sekrete që të gjithë mund të dëgjojnë.

Me një alegori të gjallë dhe me një trazirë të thellë filozofike ai shpjegon mësimet sublime të Muratorisë së Lirë Universale, e cila është më e vjetër se të gjitha fetë, aq universale sa vetë aspirata njerëzore.

Është mirë.

Të bekuar janë sytë që shohin, veshët që dëgjojnë dhe zemra që kupton.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët166
ISBN9789928446367
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri