I ri Jeta ime pa te djeshmen Shiko më të madhe

Jeta ime pa te djeshmen

Lisa Genova A-002764

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

“Jeta ime pa të djeshmen” është një libër që i shkon deri në fund shpirtit njerëzor dhe shënon mbërritjen e një zëri të ri e të fuqishëm në letërsinë artistike. Ai senderton rrugëtimin e një gruaje në një pikë kritike të jetës

Më shumë detaje

5 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
Fletët321
ISBN9789928216632

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Elisa Haulend ka një familje të lumtur dhe karrierë të shkëlqyer si profesoreshë në Universitetin e Harvardit. Në moshën pesëdhjetëvjeçare, në kulmin e suksesit në fushën e psikologjisë konjitive dhe të linguistikës, ajo vë re se diçka nuk shkon me jetën e saj: shpesh i ndodh të hutohet dhe kujtesa nis t’i bëjë lojëra.

Elisa përpiqet me mish dhe me shpirt për të ruajtur jetën e saj të mëparshme, por duket se, sado fort të kapet pas saj, ajo i rrëshqet nga duart, disa-ditës, gjithnjë e më shpejt, gjithnjë e më shpesh...

Lisa Genova është shkrimtare dhe neuroshkencëtare brilante! Për shkak të interesit të madh mbarëbotëror që ngjalli libri i saj “Jeta ime pa të djeshmen”, ajo është kthyer në një ndër përfaqësueset kryesore të shëndetit mendor në botë. Me anë të këtij libri, dr. Genova jep mësime thelbësore për rëndësinë e emocioneve, mirësisë dhe dinjitetit njerëzor.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët321
ISBN9789928216632
Titulli origjinalStill Alice
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiAnila Çobo