I ri Histori e shkurtër e estetikës Shiko më të madhe

Histori e shkurtër e estetikës

Elio Franzini, Maddalena Mazzocut-Mis BPS0072

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Teksti paraqet çastet kryesore të historisë së disiplinës së estetikës duke nisur që nga Antikiteti, kur ajo përfton vetëdije për ekzistencën e saj. Duke u afruar në periudhën moderne, ligjërimi shtrihet mbi çështje estetike të hapura nga rrymat kryesore filozofike të ditëve tona, që u kanë rezervuar problemeve të saj një rol me rëndësi dhe shpesh një përcaktim të vërtetë të fushave të veta teorike.

44 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Pika pa Sipërfaqe
Fletët201
ISBN9789928185532

800 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët201
ISBN9789928185532
Titulli origjinalBreve storia dell'estetica
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEldon Gjikaj