I ri Thuajse Shiko më të madhe

Thuajse

Ailda Mëngjesi A-005946

Libër i ri

901 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet M&B
ISBN9789928307576

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Mbaron së lexuari dhe, kur thuajse ke arritur në fund, kupton që edhe fundet janë gjithnjë të paplotë. Gjithçka është një Thuajse. Njerëzit, ëndrrat, qëllimet, dashuritë, jeta dhe vdekja. Relativiteti i papërballueshëm i realitetit. Ndjen që përtej faqes së fundit të librit ka hapa të tjerë, të cilët nuk shënohen në pasqyrën e lëndës. As në atë të korrigjimit të gabimeve. Paplotshmëria e rrugëtimit tonë drejt vetes nuk shënohet kurrë në guidat turistike të vizitorëve tanë. Nuk janë poezi që ulërijnë bujshëm “Erdha!”, por copëza poetike shpirti, që me ndrojtje fisnike duke ikur të pëshpërisin: “Edhe unë aty isha…” - Artan Gjyzel Hasani

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe184
ISBN9789928307576
V. Bot2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë