Cmim i reduktuar! Kalamajte e pallatit tim Shiko më të madhe

Kalamajte e pallatit tim

Prof. Bedri Dedja A-005970

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Romani ka në qendër të subjektit të tij një sekret, që autori e zbulon në fund të librit, një ditar, që tregon jetën dhe aventurat e përditshme të kalamajve të një pallati në Tiranë dhe një fqinji të tyre të ri, që për ters, i thyejnë gjithmonë xhamat e shtëpisë.

Më shumë detaje

890 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

2 Lindje 2 Perendim
ISBN9789928298119

450 Lekë

-10%

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Megjithëse ngjarjet zhvillohen në një sistem dhe realitet tjetër të ndryshëm nga i sotmi, romani gëlon nga dialogjet nga fillimi deri në fund, po ashtu dhe nga gjuha e pasur dhe mjeshtërore e autorit, çka e bën rrëfimin të natyrshëm, intrigues dhe mjaft interesant.

Kush e gjen letrën e sekretit të mbyllur në një zarf? Çfarë ndodh më tej me Sokolin? Po me Dritën të mbyllur brenda në dhomën e saj, apo me Xhasin që i bie xhazit?

Këto dhe mjaft pyetje të tjera, lexuesi i mëson vetëm në fund të romanit. Këtij romani aq kërkues ndaj së drejtës dhe së vërtetës, nga kalamajtë e disa dekadave më parë, të cilët jetuan për fat të keq vetëm brenda kufirit të vendit të tyre, pa e njohur internetin, tabletën dhe botën e madhe..

                                        

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe144
ISBN9789928298119
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë