Milioneri Shiko më të madhe

Milioneri

Mark Fisher BUV0013

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Mësimet e Milionerit janë distiluar në parime specifike në "Si të mendosh si një milioner".

Më shumë detaje

11093 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

18 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Milioneri është për këdo që e ka pyetur ndonjëherë veten se çfarë e bën mendjen e një milioneri të trondisë; ky libër hap një derë për një mënyrë të menduari rigjallëzuese, që ndryshon jetën. Autorët theksojnë se suksesi rezulton nga një projeksion i jashtëm specifik - mendime të synuara drejt një objektivi.

Si të mendosh si një milioner është një alegori e lezetshme që jep parimet e pasurisë siç i mësoi Fisher. Një i ri i pakënaqur takon një milioner të vjetër i cili i zbulon atij sekretet e blerjes jo vetëm të bollëkut material, por edhe të pasurisë së vërtetë.

Këto parime janë mençuria thelbësore që njerëzit e suksesshëm financiarisht do të përmendin përsëri dhe përsëri kur intervistohen për sekretet e suksesit të tyre. Përdorini ato për veten tuaj.

Të dhëna

Faqe136
Titulli origjinalThe instant millionaire
Viti i Botimit2015
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiHasan Hamzebalaj