Kodi Civil Italian Shiko më të madhe

Kodi Civil Italian

Grup autorësh A-003416

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Autori që e ka sjellë në shqip, Avokat Lisenko Moçka shprehet se “përkthimi i Kodit Civil Italian” është një përpjekje për ta vënë atë në duart e juristëve shqiptarë dhe veçanërisht gjyqtarëve, avokatëve, noterëve, prokurorëve, trupave pedagogjike universitare, ekonomistëve, si dhe çdo studiuesi tjetër të së drejtës, - një ndihmesë dhe kontribut në punën e tyre të përditshme”.

Më shumë detaje

20 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
Fletët1130
ISBN9789994303717

3 800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

23 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Përveç karakterit utilitar këtë punim e karakterizon vazhdimësia si përkthim i një vepre bazë referuese e cila krijon mundësi përmirësimi që sot diktohet jo vetëm si nevojë e dorës së parë në punën e cilitdo jurist dhe / ose specialisti në fushën e së drejtës, por edhe të ndryshimit të marrëdhënieve në fusha të tjera të jetës.

Përkthimi do të ndihmojë në njohjen më të mirë të Kodit Civil Europian dhe kodeve të tjera civile të vendeve të zhvilluara, sidomos të vendeve fqinje, si bazë e pikënisjes, përafrimit dhe inkuadrimit të legjislacionit tonë me atë europian.

 

Të dhëna

Lloji i botimitHard Cover
Fletët1130
ISBN9789994303717
RedaktoriElbana Lluri
V. Bot2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiLisenko Moçka