Cmim i reduktuar! Padite per mbrojtjen e te drejtave reale Shiko më të madhe

Padite per mbrojtjen e te drejtave reale

Zeta Tërpollari BLA0056

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri përmban informacion mbi padinë mohuese, si një ndër paditë mbi mbrojtjen e të drejtës reale të pronësisë.

Më shumë detaje

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789928190239

1 125 Lekë

-25%

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Punimi është i plotë dhe i lidhur me një institut interesant dhe mjaft të debatueshëm në procesin civil si nga pikëpamja doktrinale, ashtu edhe përsa i përket kuptimit dhe trajtimit për efekte të zgjidhjes së çështjeve konkrete nga gjykatat tona. Të interesuar për të marrë njohuri mbi këtë punim mund të jenë, studentët e fakulteteve të drejtësisë publike dhe jopublike, të cilët mund të konsultohen me këtë tekst dhe ta përdorin atë si material bazë, apo shtesë në varësi të specializimit që synojnë të arrijnë. Zbatuesve të drejtpërdrejtë praktik së të drejtës, si gjyqtarët, avokatët, noterët dhe juristët në përgjithësi, janë një tjetër kategori të cilëve mund t'u shërbejë ky punim në zgjidhjen e çështjeve analoge, apo edhe me qëllim rifreskimin e njohurive të tyre.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe671
ISBN9789928190239
V. Bot2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë