Kontrata si premtim Shiko më të madhe

Kontrata si premtim

Charles Fried BTI0037

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Libri "Kontrata si premtim" i autorit Charles Fried, Profesor i jurisprudencës së përgjithshme në Harvard Law School.

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Tirana Times

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një libër tërheqës dhe provokues mbi bazat filozofike të ligjit të kontratave...Argumenti i Fridit na jep një shembull të fuqishëm për pikëpamjen se ligji i kontratave ka integritetin e vet intelektual të njohur dhe të dallueshëm...Studentët do të gjejnë një ndihmë të madhe në hipotezën bashkuese të Fridit - Yale Law Review

Të dhëna

Viti i Botimit2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç