E drejta kushtetuese Shiko më të madhe

E drejta kushtetuese

Temistocle Martines UE0084

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Një libër i shkruar me pasion dhe ndershmërinë e qëllimit që tregon dhe pasuron personalitetin e një autori të mirënjohur; si Martines. Përveç të dhënave faktike mbi zhvillimin konstitucional, ky libër përshkohet nga një ton ritregues leksionesh, duke u ardhur në ndihmë studentëve të kësaj lënde dhe më gjerë.

Më shumë detaje

19 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press & MAPO Editions
Fletët504
ISBN9789995639464

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

23 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ky është një manual shkollor për shkollën, është frut i një eksperience didaktike dhe është një mjet në ndihmë të njohjes dhe studimit të së drejtës kushtetuese. Një libër i shkruar me pasion dhe ndersh-mërinë e qëllimit që tregon dhe pasuron personalitetin e një autori të mirënjohur; si Martines. Përveç të dhënave faktike mbi zhvillimin konstitucional, ky libër përshkohet nga një ton ritregues leksionesh, duke u ardhur në ndihmë studentëve të kësaj lënde dhe më gjerë. Një manual i kompletuar edhe për ata që i qasen për herë të parë fushës së të drejtës kushtetuese, duke u nisur nga shpjegimet e thjeshta të koncepteve të normave juridike deri tek shqyrtimi i aspekteve të veçanta të Kushtetutës. Risitë kushtetuese, legjislative dhe jurispru-denca të dhjetë viteve të fundit janë përfshirë në këtë ribotim. Si libër historikisht në ndihmë të konstitucio-nalistëve, tashmë ky botim vjen për herë të në shqip për të gjithë studiuesit dhe studentët e kësaj fushe.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët504
ISBN9789995639464
V. Bot2012
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiYllka Lamçe/ Erion Manohasa