Si te ushqehemi, kur kemi diabet Shiko më të madhe
Pjesë nga libri

Si te ushqehemi, kur kemi diabet

Elaine Magee UP0088

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri përfshin dhjetëra receta të shijshme, të shëndetshme dhe praktike, si dhe këshilla për zgjedhjen e ushqimit të duhur nëpër supermarkete dhe restorante. Këto receta përmbajnë përbërës që gjenden lehtë dhe përgatiten shpejt. Nëse ju apo një i afërmi juaj vuan nga diabeti, kjo nuk do të thotë se nuk mund ta shijoni jetën, të hani mirë apo të jetoni në mënyrë të shëndetshme

Më shumë detaje

901 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet MAX
ISBN978 99956 23 02 9

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ky libër ofron një panoramë të detajuar, por jo teknike, të diabetit dhe përqendrohet tek ai i tipit 2.

Elaine Magee rendit në mënyrë të qartë gjetjet e fundit mjekësore që lidhen me shkaqet e diabetit, si dhe trajtimet që mund të marrin pacientët. Gjithashtu, jep shumë dieta të shëndetshme për këtë sëmundje, që po prek gjithnjë e më shumë njerëz çdo vit. Ky variant i rishikuar i librit përmban:

- Një udhëzues për ushqimet, për të pasur një zemër të shëndetshme (pasi njerëzit me diabet janë të rrezikuar më shumë se të tjerët nga sëmundjet e zemrës).

- Një kapitull për acidet transyndyrore dhe si t’i dallojmë këto lloj acidesh në ushqimin e përditshëm.

- Një kapitull me këshilla se si duhet të konsumojmë ushqime të lehta midis vakteve.

- Dhjetë hapat e ushqyerjes, që të çojnë drejt lirisë – drejt të ndierit mirë.

- Studimet dhe zbulimet e fundit për dietën dhe tipin 2 të diabetit.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe209
ISBN978 99956 23 02 9
Titulli origjinalBotimet MAX
V. Bot2007
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveParë
Përmasat20x13
PërkthyesiSuela Shala (Kërxhaliu)