Si të kurohemi me ushqime Shiko më të madhe

Si te kurohemi me ushqime

Ciro Vestita PE0211

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Këshillat e një dietologu për të shpëtuar shëndetin tuaj

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN9789994340018

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ciro Vestita është diplomuar në Fakultetin e Mjekësisë në Piza në vitin 1976 dhe është specializuar në pediatri me temë diplome "Obeziteti infantil". Aktualisht punon si dietolog dhe filoterapist në Piza, Firence dhe Romë. Është përgjegjës i Klinikës së Fitoterapisë pranë Asli të Pizës.

Mban leksione mbi fitoterapinë dhe ushqyerjen pranë Universitetit të Pizës. Ka bashkëpunuar me kanalin Rai Uno për emisionet "Linja e Gjelbër" dhe "Prova e kuzhinierit" me Antonella Clericin dhe Giuseppe Bigazzin. Për Rai Eri ka botuar "Bimët që na shërojnë" (2003) si dhe librin "Farmacia dhe ndarja e ushqimeve" (dy vëllime) në bashkëpunim me Giuseppe Bigazzin.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe168
ISBN9789994340018
Titulli origjinalI cibi che curano
V. Bot2006
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiEnkela Dalipi