Sekreti i trete Shiko më të madhe

Sekreti i trete

Steve Berry BOT0186

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

1917, në Fatima, Portugali: Virgjëresha i shfaqet Luçisë në ëndërr dhe i beson tre sekrete. Dy të parët janë bërë publik. Por asgjë nuk dihet përsa i përket të tretit, derisa Papa Gjon Pali i Dytë, jep në vitin 2000, një "version zyrtar" të vënë në dyshim menjëherë.

Më shumë detaje

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789995611729

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Më 2005, në Romë, Vatikan, Papa dërgon njeriun ë tij të besuar, imzot Miçnerin, në Rumani me qëllim që t'i përcjellë një mesazh me përmbajtje të fshhtë një prifti të moshuar. Miçneri zbulon që ai është përkthyesi i sekretit të tretë misterioz. Që atëherë, ai duhet të demonstrojë të gjitha aftësitë e tija për të bërë të dështojë komplotin që e përgjon dhe të arratiset prej atyre që, në hijë, duan me çdo kusht të ruajnë të fshehur të vërtetën e tmershme. Sepse nëqoftëse ajo do të zbulohëj, dhe vetë themelet e Kishës do të jenë të rrezikuara... Komente per librin "Për t'u argëtuar sa më shumë, NUK DO TË MUND TË GJENI MË MIRË SE KY." - The Kingston Observer "E tërheq lexuesin dhe vëmendjen e tij deri në faqen e fundit... në qoftë se dëshironi një histori të trilluar mirë, ky libër ju ofron një të tillë." - Wisconsin State Journal "Një libër shumë emocionues që të magjeps me intrigat e thurura me aq mjeshtëri dhe me mënyrën e përsosur të të shkruarit. Ai duhet të ketë edhe'një etiketë paralajmëruese: Mos filloni ta lexoni librin natën vonë, sepse nuk do të mund të flini më." - VVichita Falls Times Record News Një histori shumë e njohur rreth një seri papësh dhe të fshehtës së Vatikanit... Është libri i Berrit kundërshtues? Është emocionues? Është magjepsës? Është i çuditshëm? Ju nuk do të dëshironi të humbisni leximin e Sekretit të Tretë, dhe pastaj do ta kuptoni që "Po!" është Përgjigjja e secilës prej këtyre pyetjeve." - newmysteryreader.com "Berri është munduar të paraqesë të vërteta interesante rreth Kishës, dhe proza e tij elegante dhe me vlerë përputhet më së miri me historinë." ..- Kirkus Revievvs

Të dhëna

Faqe452
ISBN9789995611729
Viti i Botimit2008
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiHasan Bregu