Bibla e Satanait Shiko më të madhe

Bibla e Satanait

Anton Lavey HS0014

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri më i mallkuar nga Vatikani por që është lexuar dhe zbatohet në thelb nga shumica e njerëzve në menyrë të pavullnetshme, madje edhe prej atyre që shkojnë në kishë e në xhami

Më shumë detaje

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Libri më i mallkuar nga Vatikani por që është lexuar dhe zbatohet në thelb nga shumica e njerëzve në menyrë të pavullnetshme, madje edhe prej atyre që shkojnë në kishë e në xhami; një libër i 'mëkatarëve' i quajtur 'tokësor dhe me synim për ta gëzuar jetën këtu mbi tokë', që të mëson për të mos kthyer faqen tjetër kur të godasin, por për ti dhënë një grusht në surrat atij që të sfidon; për të mos i kërkuar falje të "mekatit të parë të Evës dhe Adamit', priftit të fshatit sa herë që bën seks jo për qellime riprodhimi, që trajton vampiret psikologjike (ata që janë mjeshtra për të shfrytezuar shoqërinë e për të mos i dhënë kurrgjë asaj) e shumë gjera të tjera praktike. Autori i bën kortë vetëm njeriut të fortë dhe predikon lirinë e vendimmarrjes prej gjithsecilit në jetën e vet, pa u kufizuar në shabllonet e religjionit dhe të moralit historik: thjesht një produkt i erës New Age në perëndim dhe autori eshte mallkuar publikisht nga Papa Vojtila.