Axhenda e alieneve Shiko më të madhe

Axhenda e alieneve

Jim Marrs HS0002

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Shkrimtari dhe gazetari fitues i disa çmimeve, Jim Marrs, ka zbuluar fakte të reja sa i përket jetës në planete të tjera; që jashtëtokësorët jo vetëm kanë zbarkuar në planetin tonë në të kaluarën, por jetojnë mes nesh tani.

Më shumë detaje

100 Artikuj

1 600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Padyshim që Xhim Marrs (Jim Mars) është ndër figurat më autoritare në fushën e ufologjisë. Trajtimi i vizitave të Jashtëtokësorëve (JT) ka qenë në fakt një temë që e ka shoqëruar njeriun prej shekujsh, qoftë në historitë dhe rrëfenjat verbale popullore të trashëguara, qoftë në artefaktet e zbuluara në Sumeri qysh 6-7 mijë vjet përpara. Po kështu, mjafton të shikoni pikturat që rrethojnë tempujt e feve të ndryshme (mund të shihni edhe Kishën Ortodokse në Tiranë) dhe nuk ka asnjë dyshim se aty, prej shekujsh, ndodhen koçi të zjarrta në formën e mjeteve të fluturimit antigracitacionale, të cilat, së pari nga njeriu filluan të projektoheshin prej industrisë dhe teknologjisë naziste në prag dhe gjatë Luftës II Botërore. Por dokumentet e shkruara më të spikatura që flasin qartë për përvojat e njerëzve të lashtë me JT, natyrisht që janë librat e Enokut, shumica të zhdukur nga Kisha. Po kështu edhe Bibla, sidomos Dhiata e Vjetër, në parabolat e saj flet shumë herë për nefilimët. Dhe, në fakt, çfarë janë këto personazhe si: Goliathi, Herkuli, Ciklopi, etj., të përmendur nga Bibla dhe Homeri?