Rreziku nga lufta berthamore Shiko më të madhe

Rreziku nga lufta berthamore

Michael Collins A-007706

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Nje liber qe trajton per here te pare ne menyre te hollesishme ne shqip ceshtjen e rrezikut te Planetit Toke nga lufta e Armagedonit si dhe lidhjen e ngushte ne politikat strategjike midis Izraelit dhe SHBA-ve, sidomos ne politkat e armatimit berthamor dhe ne politikat per ceshtjet egzistenciale dhe ato te sigurise ne rrafshin global. Autori nga SHBA eshte i mallkuar ne Izrael; ai mbron tezen se Amerika tashme eshte 'izraelitizuar' dhe eshte kthyer ne nje xhandar nderkombetar per te permbushur objektivat strategjike te Izraelit dhe njerezve te tij ne Washington.

 

1000 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Helga's Secrets
ISBN9789928402271

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe330
ISBN9789928402271
V. Bot2011
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë