Frimasonet Shiko më të madhe

Frimasonet

H. Paul Jeffers A-007681

Libër i ri

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Helga's Secrets
ISBN9789995626563

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Masonët janë akuzuar për gjithçka, që nga organizimi i ritualeve të fshehta satanike e deri në organizimin e konspiracionit botëror për dominim global. Anëtarët e urdhrit, ku kanë qenë të përfshirë Isak Njutoni, Xhon Uain, Bill Geits, disa nga emrat më të popullarizuar të Amerikës, si dhe 25 presidentë të ShBA-së, tregojnë me forcë se ata ndajnë një unitet në vëllazërinë e tyre, shërbim dhe bamirësi. Ajo është organizata vëllazërore më e vjetër dhe më e madhe në botë dhe madje edhe pse i referohen vepra të tjera të shquara moderne nga më të shiturat si Kodi i Da Vinçit, ende Frimasoneria është duke u keqkuptuar tmerrësisht dhe në mënyrë të vazhdueshme.

• Simbolet Masonike --- simbolizmi arkitektural, unazat, karficat dhe tregues të tjerë delikatë të anëtarësimit Ritet dhe Ritualet --- "Riti i Investiturës” në ceremonitë fillestare, Mësimi mbi Përparsen, Riti i Mungesës, dhe të tjera Strukturën hierarkike dhe organizuese --- përfshihen rregullat për avancim e përparim

• Lashtësinë e Frimasonerisë dhe konfliktin veprues me institucionet religjioze më të mëdha në rang botëror Gratë dhe Masoneria --- përfshin disa grupe si Ylli Lindor, Vajzat e Xhobit dhe Amaranthet

• "Anti-Masonët" --- grupet kundërshtare, nga Kisha Katolike deri tek teoricienët e konspiracionit Masonerinë Afrikano-Amerikane --- Masonëria e “Princ Holl", ku përfshiheshin Thurgod Marshall i Këshillit të Lartë të Drejtësisë, autori Aleks Halei apo edhe muzikanti Nat "Mbret" Kole Mitet dhe Komplotet --- Përse ndodhet një simbol masonik mbi monedhën amerikane? A e kontrollojnë masonët vërtet botën?

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe310
ISBN9789995626563
V. Bot2009
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç