I ri Bisha Agjenti 666 Shiko më të madhe

Bisha Agjenti 666

Aleister Crowley A-007673

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Publikimet e mëpasshme nga MI5 tregojnë se janë ruajtur dosjet e personave shumë më pak të rëndësishëm nga ana historike sesa Krouli, gjë që e bën të vështirë të konstatohen kriteret e viteve 1950 për shkatërrim. Rastësisht apo jo, spastrimi filloi gjatë kthimit të Curcillit si Kryeministër nga 1951-1955. A ka pasur personalisht interes Curcilli për të parë të shkatërruara të dhënat e Bishës? Siç sugjeron Robert Sesil, dokumentet e Kroulit mund të kenë qenë tepër të "zeza" për të parë ndonjëherë dritën e diellit. E kaluara fsheh shumë sekrete, shumë krime, shumë heronj të panjohur dhe shumë batakçinj të dyshuar. Aleister Krouli dinte më shumë sesa gjithësecili.

997 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Helga's Secrets
ISBN9789928090706

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe372
ISBN9789928090706
V. Bot2021