Fati sekret i Amerikes Shiko më të madhe

Fati sekret i Amerikes

Manly Hall A-007667

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Demokracia botërore ishte ëndra e fshehtë e filozofëve të mëdhenj klasikë. Drejt arritjes së këtij qëllimi më të madh nga të gjithë njerëzit, ata përshkruan programet e edukimit, fesë dhe sjelljes shoqërore, të orientuara drejt arritjes përfundimtare të një vëllazërimi praktik dhe universal.

Për të arritur qëllimet e tyre në mënyrë më efektive, këta studiues të lashtë krijuan lidhje të caktuara mistike në një shoqëri të gjerë. Në Egjipt, Greqi, Indi dhe Kinë, erdhën në ekzistencë Misteret Shtetërore.

U formuan Urdhrat e filozofëve priftërinj për të udhëzuar, këshilluar dhe drejtuar sundimtarët e shteteve.

999 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Helga's Secrets

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe122
V. Bot2021
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri