Fuqia e të menduarit kritik Shiko më të madhe

Fuqia e te menduarit kritik

Lewis Vaughn & Chris MacDonald BED040

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Fuqia e të menduarit kritik është një përpjekje për të përmbushur kërkesat që mësuesit dhe pedagogët i presin nga çdo libër i mirë dhe përmban njohuritë fillestare, dijet bazë që Iidhen me mënyrën e parashtrimit të argumenteve dhe nxjerrjes së përfundimve.

Më shumë detaje

902 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Center of Democratic Education
ISBN9789995672645

1 250 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

16 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Disa prej karakteristikave dalluese të këtij libri, që nuk gjenden në librat e tjerë, janë:

1. Trajtim i plotë i metodës për të arritur në shpjegimin më të mirë.

2. Trajtim i gjerë i arsyetimit shkencor.

3. Të nxënët në të gjitha lëndët.

4. Vendosja e theksit te vlerësimi i fakteve, kompetenca dhe besueshmëria.

5. Modulet për të shkruarin si njësi më vete me përshkallëzim gradual.

6. Koleksione të mëdha e të shumëllojshme ushtrimesh.


Libri përmban qindra ushtrime, të nxjerra nga një gamë e gjerë burimesh, të konfiguruara në një shumëllojshmëri formash. Brenda çdo kapitulli ushtrimet jepen në mënyrë progresive, nga më të thjeshtat te më të ndërlikuarat, nga më elementaret te më të më përparuarat, dhe nga më të njohurat te ato më të pazakontat.

Ky tekst mund t'i ndihmojë studentët të kalojnë nga të nxënët pasiv në nxënët aktiv duke shfrytëzuar mënyra të shumta.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe530
ISBN9789995672645
RedaktoriBardhyl Musai
V. Bot2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMimoza Gjika