Cmim i reduktuar! Melankolia e qendreses Shiko më të madhe

Melankolia e qendreses

Laszlo Krasznahorkai A-007242

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Romani i tij 'Melankolia e qëndresës' është një komedi e apokalipsit, një libër për një zot që jo vetëm deshton, por edhe nuk kthehet të bëjë llogaritë. Më pak maniak, më pak i ngërthyer se romani "Luftë dhe Luftë', 'Melankolia e qëndresës' ka elemente të romanit tradicional social.

Më shumë detaje

999 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Aleph
ISBN9789928455406

1 080 Lekë

-10%

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Duket qartë që Krasznahorkai është i mahnitur nga apokalipsi, nga zbulimet e papritura, nga mesazhet e padeshifrueshme. Të jesh përherë në prag të një perceptimi vendimtar është po kaq e natyrshme për një karakter të Krasznahorkait sa ç'është edhe për një karakter të Dostojevskit të cilin Zoti e ka braktisur tashmë.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe340
ISBN9789928455406
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë