Fabulat e Ezopit - Zambaku Shiko më të madhe

Fabulat e Ezopit - Zambaku

Ezopi A-005294

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ezopi mendohet se ka jetuar në vitet 620-564 p.e.s. Fabulat e tij të famshme i kanë rezistuar shekujve dhe janë përkthyer pothuajse në të gjitha gjuhët e rëndë sishme botërore. Fabulat e tij shquhen për moralin dhe stilin edukativ, si dhe për frymën humane.

891 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zambaku
ISBN9789995608477

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe111
ISBN9789995608477
V. Bot2012
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7-13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiArjeta Pulti