Si te ushqehemi, kur kemi diabet Shiko më të madhe
Pjesë nga libri

Si te ushqehemi, kur kemi diabet

Elaine Magee UP0088

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri përfshin dhjetëra receta të shijshme, të shëndetshme dhe praktike, si dhe këshilla për zgjedhjen e ushqimit të duhur nëpër supermarkete dhe restorante. Këto receta përmbajnë përbërës që gjenden lehtë dhe përgatiten shpejt. Nëse ju apo një i afërmi juaj vuan nga diabeti, kjo nuk do të thotë se nuk mund ta shijoni jetën, të hani mirë apo të jetoni në mënyrë të shëndetshme

Më shumë detaje

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet MAX
Fletët209
ISBN978 99956 23 02 9

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ky libër ofron një panoramë të detajuar, por jo teknike, të diabetit dhe përqendrohet tek ai i tipit 2.

Elaine Magee rendit në mënyrë të qartë gjetjet e fundit mjekësore që lidhen me shkaqet e diabetit, si dhe trajtimet që mund të marrin pacientët. Gjithashtu, jep shumë dieta të shëndetshme për këtë sëmundje, që po prek gjithnjë e më shumë njerëz çdo vit. Ky variant i rishikuar i librit përmban:

- Një udhëzues për ushqimet, për të pasur një zemër të shëndetshme (pasi njerëzit me diabet janë të rrezikuar më shumë se të tjerët nga sëmundjet e zemrës).

- Një kapitull për acidet transyndyrore dhe si t’i dallojmë këto lloj acidesh në ushqimin e përditshëm.

- Një kapitull me këshilla se si duhet të konsumojmë ushqime të lehta midis vakteve.

- Dhjetë hapat e ushqyerjes, që të çojnë drejt lirisë – drejt të ndierit mirë.

- Studimet dhe zbulimet e fundit për dietën dhe tipin 2 të diabetit.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët209
ISBN978 99956 23 02 9
Titulli origjinalBotimet MAX
V. Bot2007
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveParë
Përmasat20x13
PërkthyesiSuela Shala (Kërxhaliu)