Set me 2 libra: Bota ime/Toka dhe Sistemi diellor Shiko më të madhe

Set me 2 libra: Bota ime/Toka dhe Sistemi diellor

Hegla DURO, Dorina LUNDRA ISO0012

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Cila është shtëpia jonë; toka në të cilin jetojmë, por edhe dielli që na ndriçon, bashkë me planetet e tjera. Këto pyetje thelbësore, filozofike dhe kurioze i bëjnë fëmijët më shpesh dhe më natyrshëm se ne të rriturit, - prandaj ky set me dy libra iu vjen në ndihmë të vegjëlve që janë në sistemin parashkollor

Më shumë detaje

899 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Irisoft Education
ISBN9789928436290/9789928436207

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Rreth setit

1. TOKA

Cikli i librave shkencorë për fëmijë “Bota ime”, vjen para lexuesve të vegjël të sistemit parashkollor, nëpërmjet shtëpisë botuese IRISOFT EDUCATION, me librat TOKA dhe SISTEMI YNE DIELLOR, ku fëmijët do të fillojnë të njihen me shtëpinë e tyre, Tokën, e gjithashtu dhe me vendndodhjen e saj në Univers. Ky cikël do të vijojë më pas me librin Dielli, ku fëmijët e kësaj moshe do të mësojnë shumë gjëra e kuriozitete të ndryshme.

2. SISTEMI DIELLOR

Të dhëna

Faqe32
ISBN9789928436290/9789928436207
Viti i Botimit2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë