I ri Saga e familjes Marks Shiko më të madhe

Saga e familjes Marks

Juan Goytisolo BPS0087

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

“Saga e familjes Marks” është një roman pikaresk për jetën e filozofit gjerman, por i ambientuar në kohën e rënies së Murit të Berlinit; një biografi letrare e themeluesit të socializmit shkencor dhe, në të njëjtën kohë, një reportazh i jashtëzakonshëm i situatës së rënies së regjimeve komuniste. Kjo është vepra e tij e parë e botuar në gjuhën shqipe.

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Pika pa Sipërfaqe
Fletët237
ISBN978-9928-185-67-9

800 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Komente mbi librin

“Juan Goytisolo është shkrimtari i madh spanjoll dhe me “Saga e familjes Marks” na sjell një roman plot humor dhe urtësi, një përzierje e Swift – it dhe Cervantes – it.”

Le Monde Diplomatique

“Një sagë familjare e pazakontë, një antibiografi therrëse dhe provokuese.”

Times Literary Supplement

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët237
ISBN978-9928-185-67-9
Titulli origjinalLa saga de los Marx
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBashkim Shehu
RomanSagë&Histori